مختصری درباره کنسرو سازی

مختصری درباره کنسرو سازی
رشته تحصیلی : صنایع غذایی

فرمت فایل : pdf

تعداد صفحات : 10

حجم فایل (به کیلوبایت) : 11

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 2000 تومان

خرید و دانلود

دانلود تحقیق مختصری درباره کنسرو سازی

بصورت فایل ورد قابل ویرایش و آماده ارائه

مقدمه

محصولات كشاورزی (سبزیها ، میوه ها ، غلات ، حبوبات ) به طور كلی ، بیشتر مواد اولیه خاص كه برای تولید كنسرو مورد استفاده قرار می گیرند . در مرحله ورود به كارخانه دارای مقادیر زیادی از انواع ناخالصیها هستند كه قبل از شروع عملیات لازم است آنها را از محصول جدا نمود ، ناخالصیهای محصولات عبارتند از :

بذر علفهای هرز ، دانه های سایر مواد ، باقیمانده های گیاهی ، باقیمانده فضولات حیوانات ، آفات انبار و مواد معدنی و … در مرحله اول باید تمیز یا جداسازی شوند كه هریك از آنها روش مخصوص به خود دارد مانند ناخالصیهای سبك وزن با جریان هوا – ذرات فلزات آهن ربا، قطعات با اندازه های مختلف بوسیله الك ، سرند و استوانه های غلطان باقیمانده های چسبیده به مواد اولیه در مرحله آخر با شست و شو جدا می شوند . و چون بسیاری از مواد طی مرحله شست و شو مقداری آب جذب می كنند باید حین عمل شست و شو ، همیشه زمان و درجه حرارت را كنترل نمود ، شست و شو به روش های گوناگون صورت می گیرد عبارتند از :

-ماشینهای شست و شو تسمه ای :

اساس كار ماشین شست و شوی تسمه ای ، انتقال مواد بوسیله نقاله تسمه ای و پاشش آب به مواد از حین انتقال است . این ماشین از شاسی ، بدنه ، نقاله تسمه ای و افشانكهای آب تشكیل شده است . تسمه نقاله مشبك بوده و آب به راحتی از آن عبور می كند .