تحقیق در مورد روستای حمید آباد تحقیق در مورد روستای حمید آباد

دسته : جغرافیا

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 18 KB

تعداد صفحات : 18

بازدیدها : 421

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

تحقیق در مورد روستای حمید آباد

دانلود تحقیق در مورد روستای حمید آباد

دانلود تحقیق در مورد روستای حمید آباد

1ـ1ـ ویژگی کالبدی روستای حمید آباد

1ـ1ـ1ـ مراحل توسعه

الف ) هسته اولیه : بدنبال تصمیم به انتقال روستا به موقعیت فعلی نخستین افراد در فاصله 200 متر جاده هسته اولیه آنرا ایجاد کردند .

ب ) مرحله اول : بلافاصله در طی 5 سال بقیه اهالی روستا به این نقطه منتقل و پیکره اصلی روستا را شکل دادند ، که حدود 85 درصد سطح موجود در روستا را شامل می شود .

ج) مرحله دوم : طی 10 ساله گذشته چند واحد مسکونی در غرب واحدهای خدماتی نظیر مدرسه و خانه بهداشت در جنوب شرقی آن شکل گرفتند .

2ـ1ـ1ـ محله بندی روستا

بافت کالبدی سکونتگاه های انسانی براساس عوامل و شاخصه های مختلف به بخشهای کوچکتر تقسیم می شود . منشاء این تقسیم بندی اغلب توزیع خدمات و امکانات در موقعیت مناسب نسبت به واحدهای مسکونی است . جدایی گزینی قومی نیز می توانند بافت کالبدی را به اجزاء نوعی تقسیم نمایند . در روستای حمید آباد براساس اطلاعات محلی علاوه بر مرکز روستا که در بین اهالی نیز تحت همین عنوان شناخته می شود سه محله قابل تفکیک می باشد :

الف ) محله سگوند :

محدوده هسته اولیه و بخشی از مرحله نخست مرحله دوم توسعه روستا را در بر گرفته و عناصر خدماتی اصلی روستا نیز در این محدوده قرار می گیرد . مسجد اولین عنصر خدماتی است که در این محدوده ایجاد شده است . علاوه بر آن مدرسه و اخیرا خانه بهداشت عناصر مهم و اصلی هستند که به این محدوده هویت خاصی قائل شده اند .

ب ) محله بیت عرب نیسی :

محدوده کالبدی غربی روستا که محل اسکان طایفه ای به نام اعراب نیسی بوده محله ای به همین نام را شکل داده است . توسعه بعدی کالبدی در این محدوده نیز همچنان با همین عنوان شناخته می شود هیچگونه خدماتی دراین محدوده وجود ندارد . اما جهت توسعه آتی روستا در این محدوده قرار دارد .

3ـ1ـ1ـ مالکیت زمین واملاک :

تخصیص زمین برای نیازهای آتی مراکز جمعیتی یا فعالیتی بدون توجه به مالکیت اراضی مورد نظر و امکان تملک آن ضمانت اجرایی پیشنهادات طرح را پایین می آورد معمولا اراضی واقع درمحدوده کانون های جمعیتی به چهار دسته ؛ دولتی ، عمومی ، خصوصی و موقوفه تقسیم می گردند . و استفاده از هر کدام تابع قوانین و ضوابط و اصول خاص خود می باشد . وضعیت مالکیت اراضی این روستا براساس اطلاعات محلی به شرح ذیل قابل تبیین است .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله کامل در مورد استان تهران

پایان نامه جغرافیای سیاسی ،امنیتی استان کرمانشاه

ویژگی های زیست اقلیمی منطقه ی كرخه

آذربایجان غربی ( وضعیت اشتغال)

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام