پیامبران بزرگ پیامبران بزرگ

دسته : تحقیق

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 100 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 331

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

پیامبران بزرگ

دانلود تحقیق پیامبران بزرگ

دانلود تحقیق پیامبران بزرگ

این تحقیق با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد

مقدمه

پیغمبرانی که دارای کتاب آسمانی و قانون مستقل بوده اند، پنج نفرند:حضرت نوح، حضرت ابراهیم، حضرت موسی، حضرت عیسی و حضرت محمد(ص)

این پنج تن را که صاحب کتاب و شریعتند، پیغمبران اولوالعزم می نامند. پیغمبرانی که بعد از هر یک از پیغمبران اولوالعزم آمده اند، بشر را به سوی شریعت همان پیغمبران دعوت کرده اند و به همین ترتیب، بعثت و دعوت ادامه داشت تا این که خداوند، پیغمبر اکرم محمدبن عبدالله را برای ختم پیغمبران قبل و ابلاغ آخرین دستورها و کامل ترین مقررات مذهبیبرانگیخت و کتاب آسمانی او آخرین کتاب آسمانی گردید و در نتیجه، شریعت او برای همیشه زنده است

 زندگینامه حضرت نوح (ع)

وى نوح‌ فرزند لامك‌ فرزند متوشلخ‌ فرزند اخنوخ‌ (ادریس‌) است‌. و نسب‌ او به ‌شیت‌ فرزند آدم‌ (ع‌) مى‌رسد تاریخ‌ نویسان‌ بر این‌ باورند كه‌ حضرت‌ نوح‌ (ع‌) اولین‌ رسولى است‌ كه‌ خداى سبحان‌ او را به‌ سوى اهل‌ زمین‌ فرستاد، و به‌ او فرمان‌داد تا قومش‌ را آگاه‌ كند و آنان را از عذاب‌ خدا برحذر نماید .چنان كه‌ در قرآن‌ مجید‌ آمده‌ است‌ : «ما نوح‌ را به‌ سوى قومش‌ فرستادیم‌ (وگفتیم‌) ‌ آگاه‌ كن‌ قوم‌خود را قبل‌ از آن كه‌ ایشان را عذابى دردناك‌ بیاید»و در آیة‌ دیگرى آمده است :«و ما تا رسولى نفرستیم‌ هرگز كسى را عذاب‌ نكنیم»در برخى از روایت‌ها آمده‌ است‌ كه‌ نوح‌(ع‌) نخستین‌ هشدار دهندة‌ و رسول‌ بود ولى از آیة :«و چون‌ قوم‌ نوح‌ رسولان‌ راتكذیب‌ كردند آنها را غرق‌ كردیم.» چنین بر مى‌آید، كه‌ قبل‌ از نوح‌ نیز فرستادگانى وجود داشته‌اند امام‌ محمّد باقر (ع‌) در حدیثى كه صاحب‌ كتاب‌ اكمال‌ الدین‌ و اتمام‌ النعمه‌ روایت‌كرده‌ است‌ مى‌فرماید : «ما بین آدم‌ و نوح‌ ده‌ نسل‌ بود كه‌ همة‌ آنان پیامبر بودند.» .

نام نوح‌ (ع‌) درچهل‌ و سه‌ مورد در قرآن‌ كریم‌ ذكر شده‌ است‌ و داستان‌ كامل او در بسیارى از ‌سوره‌هاى قرآن‌ آمده‌ است‌ كه از جملة این سورها،‌ ‌ اعراف‌ ، هود ، مؤمنون‌ ، شعراء ، و قمر هستند . وهم چنین سورة‌خاصى به نام او وجود دارد. و تمام‌ این‌سوره‌ اشاره‌ دارد به‌ بعثت‌ ، رسالت‌ و روش‌ دعوت‌ او و گفتگوهایى كه‌ با قومش‌ داشته‌است‌.

 پرستش‌ بت‌ها

پرستش‌ بت‌‌ها در بین‌ قوم‌ نوح‌ رایج بود . و آنان در گم‌راهى و كفر به‌‌سر مى‌بردند .پس‌ خداوند نوح‌ (ع‌) را به‌ سوى قومش‌ فرستاد، تا آنان‌ را به‌ سوى خدا دعوت‌ كند. او چنین‌ كرد و در میان‌ آنان‌ «نهصد و پنجاه‌ سال‌  درنگ‌ كرد.» ولیكن‌ این‌ مدت‌ طولانى نتیجه‌ بخش‌ نبود تنها عده‌ كمى از آنان به‌ رسالت او ایمان‌ آوردند ، و اكثریت قوم‌ بر پرستش‌ بت‌ها باقى‌ماندند؛ بتهایى كه‌ مشهورترین‌ آنها «ود ، سواع، یغوث‌، یعوق،‌ ویسرا » بوده‌اند.

 

.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق خواص و کانی شناسی طلا، اکتشافات و روشهای استخراج طلا

تحقیق اختلال یادگیری ریاضی

تحلیل محتوای مهمترین مطالب روزنامه های سراسری - 1387

چگونگی تنظیم ، طراحی، اجرا و مشاهده نتایج پرسشنامه در روش تحقیق

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام