پاورپوینت كدینگ و اینكدینگ اطلاعات در شبكه‌های كامپیوتری

پاورپوینت كدینگ و اینكدینگ اطلاعات در شبكه‌های كامپیوتری
رشته تحصیلی : پاورپوینت

فرمت فایل : ppt

تعداد صفحات : 43

حجم فایل (به کیلوبایت) : 2426

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 1500 تومان

خرید و دانلود

پاورپوینت كدینگ و اینكدینگ اطلاعات در شبكه‌های كامپیوتری

اسلاید یک چکیده

در این کتاب سعی شده است که تمامی مطالب بصورت آسان برای درک بهتر مفاهیم ارائه گردد. در جمع آوری این پایان نامه از کتاب نقل وانتقال اطلاعات (استالینگ) استفاده شده است که تلاش بر این شده مطالبی مفید درباره‌ی کدینگ و اینکدینگ اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری ارائه شود. با امید آنکه با مطاله‌ی این پایان نامه به تمامی اهداف آموزشی از پیش تعیین شده خود برسید.

اسلاید دو کدینگ و مدولاسیون

در رسانه سیگنال ها به شکل‌های مختلف قابل انتقال هستند. اما چگونه پیام به سیگنال تبدیل شود. برای پاسخ این سئوال می‌بایست نوع پیام و نوع سیگنال مورد نیاز جهت انتقال اطلاعات در روی رسانه در نظر گرفته شود. با در نظر گرفتن آنالوک ودیجیتال بودن پیام و سیگنال چهار امکان تبدیل پیام به سیگنال و یا بالعکس وجود دارد. این چهار امکان در شکل 1-1 کشیده شده است.

اسلاید سه روشهای تبدیل

اسلاید چهار انتقال داده های انالوگ و دیجیتال

واژه آنالوگ و دیجیتال صراحتاً به ترتیب به پیوسته و گسسته اتلاق می‌شود. این دو واژه به دفعات در تبادل داده حداقل در سه زمینه به کار می‌رود: داده، سیگنالینگ (سیگنال دهی) و انتقال. به طور خلاصه، داده را عنصری (واحدی) می‌نامیم که مفهوم یا اطلاعاتی را حمل می‌کند. سیگنال ها نمایش‌های الکتریکی یا الکترو مغناطیسی داده هستند.