پروپوزال برنامه ریزی توسعه گردشگری شهرستان نیر به منظور توسعه شهری پروپوزال برنامه ریزی توسعه گردشگری شهرستان نیر به منظور توسعه شهری

دسته : جغرافیا

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 90 KB

تعداد صفحات : 17

بازدیدها : 263

برچسبها : دانلود پروپوزال

مبلغ : 12000 تومان

خرید این فایل

پروپوزال برنامه ریزی توسعه گردشگری شهرستان نیر به منظور توسعه شهری

پروپوزال برنامه ریزی توسعه گردشگری شهرستان نیر به منظور توسعه شهری

پروپوزال برنامه ریزی توسعه گردشگری شهرستان نیر به منظور توسعه شهری

قسمتی از متن:

بیان مسأله اساسی تحقیق به طور كلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق به صورت مستند) :

هر شکل از اشکال توسعه ی اقتصادی به منظور دستیابی به اهداف خود نیازمند برنامه ریزی دقیق است که گردشگری نیز از این قاعده مثتثنی نمی باشد . این امر از آن جهت ضرورت می یابد که گردشگری فعالیتی چند بخشی بوده و از ابعاد متنوع زیست محیطی – اجتماعی و اقتصادی برخوردار است. افزون بر آن ، اشکال گوناگون توسعه ی جهت احراز موفقیت نیاز به تطبیق و سازگاری با محیط وهمچنین حفظ روابط متقابل با اجزای سازنده اش دارند. که هر دومورد فوق نیز مستلزم لحاظ کردن امر برنامه ریزی است . برنامه ریزی کارا و موثر گردشگری می تواند موجب بیشینه کردن منافع اقتصادی و کمیت ساختن آثار منفی آلام بخشی آثار ناهنجارهای اجتماعی و فرهنگی شود. در این میان کشور ما از لحاظ تعداد جاذبه های گردشگری جزء 10 کشور اول پر جاذبه گردشگری  در جهان است و از لحاظ تنوع زیستی و تنوع جاذبه های طبیعی رتبه پنجم را دارا می باشد. ولی متاسفانه به دلیل برخی از مشکلات هرگز جایگاه خود را در عرصه بین الملل گردشگری نیافته است (معصومی ، 1385 :12). علی رغم پتانسیل ها و قابلیت ها فوق الذکر در کشورمان ، متاسفانه تحقیقات اندکی در زمینه برنامه ریزی توسعه ی گردشگری نواحی مختلف کشور انجام شده است ؛ محدوده مورد مطالعه نیز باتوجه به دارابودن جاذبه های گردشگری و توان های بالقوه برای توسعه ی گردشگری از این قاعده مثنثنی نمی باشد .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله کامل در مورد استان تهران

پایان نامه جغرافیای سیاسی ،امنیتی استان کرمانشاه

ویژگی های زیست اقلیمی منطقه ی كرخه

تحقیق در مورد روستای حمید آباد

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام