پروژه كار‏آفرینی نان پروژه كار‏آفرینی نان

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 33 KB

تعداد صفحات : 35

بازدیدها : 184

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پروژه كار‏آفرینی نان

پروژه كار‏آفرینی نان در 35 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه كار‏آفرینی نان در 35 صفحه ورد قابل ویرایش

فصل اول :

هدف كلی :

اشتغال زایی در سطح كشور با توجه به بالا بودن درصد یكاری و همچنین كسب سود و نیز ارائة بهترین راهها برای تولید و با كیفیت تر نان كه باعث رضایت مصرف كنندگان می‌گردد .

هدف جزیی :

  1.                              1.    اشتغال زایی
  2.                                 2.        سود آوری
  3.                                 3.        اراعة یك كار مولد
  4.                                4.       كاهش ضایعات نان
  5.                                  5.        افزایش كیفیت تولید
  6.                                 6.        شكوفایی اقتصادی
  7.                               7.      رضایت مردم از نان‌های فانتزی

 

ضرورت تحقیق :

نان یكی از اصلی ترین ماده غذایی خانواده ها است و بخشی از درآمد خانواده را به خود اختصاص می‌دهد . پس دقت در تهیه و مصرف آن بسیار مهم می‌باشد . یكی از مهمترین اهداف موضوع نان ، اطلاع از مشكلاتی است كه در تهیه و پخت نان برای نانوای‌ها و خرید و استفادة نان‌ها برای مردم می‌باشد . ارزان بودن قیمت نان در مقایسه با مواد غذایی مشابه مانند : برنج باعث عدم توجه افراد جامعه نسبت به این مادة غذایی شده است و همچنین رشد روز افزون و تراكم شدید جمعیت ، تناسب تعداد و پراكندگی واحدهای تهیه و توزیع نلن را نسبت به متغاضیان به هم زده است . و نیز صف‌های تولانی نانوایی ها باعث می‌شود كه خانواده ها مبادرت به خریدن بیشتر از مقدار مورد نیاز خود كنند و بخشی از آن را مصرف و مازاد را دور بریزند ، و امروزه استفاده از نان فانتیزی توسط مردم به علل مختلفی چون ، پخت آسان – مصرف صحیح و تقریبا بدون ضایعات و بهداشتی تر بودن این نوع نان نسبت به نان‌های تئوری و سنتی بیشتر رایج گشته‌است . در این پروژه هر یك از علل به صورت مشروح بیان شدهخ تا با طرح این مسایل بتوانیم نان‌های دیگر را طوری پخت كنیم و راهكارهایی را استفاده كنیم كه همانند نان فانتزی از مزایای بیشتری از قبیل پخت با كیفیت و آسان كمتر شدن مایعات و .… برخوردار باشد .  

 

 

 


1)مقدمه :

نان اصلی ترین غذای صفرة خانواده های ایرانی است و به رغم فراز و نشیب‌های زیاد . در تولید گندم در تهیة آرد ، نحوة پخت و ورود انواع غذاهای جدید هنوز « نان » به عنوان اصلی ترین مادة غذایی نردم ما محسوب می‌شود بر اساس منابع آماری در حال حاضر حدود 30 درصد از نان طبخ شده در كشور به دلیل مختلف دور ریزی می‌شود و سالانه میلیونها تومان هزینة اضافی توسط اقشار مختلف مردم به صورت ضایعاتی مانند نان خشك ، نان كپك زده ، نان سوخته ، نان خمیر و بد پخت از چرخه مصرف به دور ریخته می‌شود .

3 ) نمك طعام :

این ماده در تهیة نان جهت خوش طعم كردن بیشتر محصولات صنایع پخت به كار می‌رود و نخش تایین كننده در تكنولوژی داشته به طوری كه ویژگی‌های خمیر و نان را تغییر داده و میكرو ارگانسیم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد . همچنین روی بافت و رنگ نان اثر می‌گذارد . ذرات نمك بایستی ریز و بهداشتی ، آری از هرنوع آلودگی و قابلیت حل شدن آن در آب بسیار سهل باشد . حداكثر مقدار مورد مجاز 5/2% می‌باشد .نمك را در اب حل نموده سپس به آرد اضافه می‌نمایند .

 

نقش نمك طعام 1) نمك طعام روی تورمو حلالیت اجزا تشكیل دهندة آرد اثر كرده و در غلظت بالا تروتئین را تحت تاثیر قرار می‌دهد .

2 – آردهای تیره و دارای سبوس بیشتر به علت دارا بودن میزان اصلاح زیاد . نیاز كمتری دارند .

 

4 ) شكر و مواد شیرین كننده :

شكر به منظور شیرین كردن خمیر كیك و شیرینی‌ها به كار می‌رود و باعث خوش طعم كردن و مطلوب شدن آنها شده و رنگ پوستة نان را قهوه‌ای یا طلائی نموده . و خلل و فرج نان را نیز یكنواخت تزژر می‌كند . حداكثر مقدار مصرف استاندار 40/0 می‌باشد .

 

5 ) مواد چربی :

چربی‌های هیدروژن یا مارگارین ، روغن‌های مایع و یا كرة مخصوص

صنایع پخت نان می‌باشد . حداكثر مقدار مجاز مورد مصرف 40/0 می‌باشد . افزودن این مقدار باعث بهبود كیفیت همیز و نان حاصله شده و افزودن بیش از 20/0 مانع تشكیل كلوتن و پاره شدن آن می‌گردد .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

طرح توجیهی تولید نورافکن

طرح توجیهی و پروژه کارآفرینی تولید و اجرای قالب های فلزی

طرح توجیهی تولید هدفون میکروفون دار

طرح توجیهی و کارآفرینی كارگاه تزیینات چینی، بلور و كاشی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام