درباره ابزار سازی

درباره ابزار سازی
رشته تحصیلی : مکانیک

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 9

حجم فایل (به کیلوبایت) : 16

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 5000 تومان

خرید و دانلود

درباره ابزار سازی

 Section A : ابزار سازی :

 در قسمت ابزار سازی ، ابزارهای  مورد نیاز برای اکثر دستگاهها  تولید و ساخته می شود .  در اکثر مواقع دستگاههای صنعتی موجود را طبق رنگهای مختلف تقسیم بندی می کنند .

آلمان و چک  به رنگ سبز  

بلغارستان  به رنگ خاکستری 

 لهستان   به رنگ سفید

Section B : قسمت C.N.C  

اغلب اوقات برای تولید  قطعات پیچیده نمی توان از روشهای سنتی استفاده کرد ، چون وقت بسیاری  تلف کرده و قطعه با دقت بسیار کمی تولید خواهد  شد . 

در این مواقع باید از دستگاههای مدرن  مانند C.N.C استفاده کرد . یکی از این قطعات تولیدی توسط C.N.C شفت کلاج می باشد که دارای چندین نوع عملیات براده برداری  از جمله روتراشی ، خان کشی و غیره می باشد .

در قسمت  کنترل این دستگاهها از زبان Compact یعنی همان G Code استفاده می شود . همچنین مجموعه ای از کلیدها وجود دارد که می توان توسط آنها دستورات لازم را تعیین  کرد . قسمتی  روی ماشین  به نام   Selector  وجود دارد که می توان توسط آن میزان  پیشروی  را از o% تا 120%   انتخاب کرد . در برنامه نویسی این دستگاهها فاصله بین خطوط برنامه 5 واحد می باشد . خط اول برای معرفی برنامه ، نام نویسنده کارخانه و غیره بکار می رود . 

Vibration Maohine  : Section C  : ویبره  

  این دستگاه که توسط سیستم عامل Windows  اجرا می شود  توسط برنامه نوشته شده    می تواند نقوش بر جسته و فرو رفته روی قطعات کار ایجاد کند . اطلاعاتی  که توسط  هکر  روی قطعات ایجاد می شود به شرح زیر است :

 1) شماره شناسایی

2) اپراتور  

 3) تاریخ تولید

4) کارخانه تولید کننده و غیره می باشد.