دانلود تحقیق مانیتور دانلود تحقیق مانیتور

دسته : کامپیوتر و IT

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 244 KB

تعداد صفحات : 37

بازدیدها : 279

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق مانیتور

دانلود تحقیق مانیتور

دانلود تحقیق مانیتور

در این تحقیق ابتدا به ذکر مقدمه ای از موضوع پرداخته و سپس به تشریح انواع مانیتورها میپردازیم.

چکیده ی بخشهایی از متن:

مانیتور (Monitor)

وسیله ای شبیه تلوِیزیون در اندازه های مختلف ولی با حساسیت خاصی جهت نمایش داده ها و تصویر ( بر مقیاس پیكسل یا dpi). این وسیله در قسمت عقب داری دو سیم رابط میباشد كه یكی از آنها(متصل و ثابت مخصوص انتقال داده ها است) به پرتی (درگاه ورودی)  كه در پشت Case(جعبه كامپیوتر) تعبیه شده است متصل میشود و دیگری كه سیم برق می باشد به قسمتی  كه در   پشت Case مخصوص آن و در كنار سیم برق خود دستگاه است وصل شود. در قسمت جلو و زیر صفحه نمایش كلید روشن و خاموش قرار دارد (سعی كنید كه همیشه به حالت روشن باشد و مانیتور نیز همزمان با روشن شدن كامپیوتر روشن شود) و در سمت چپ یا پایینی مانیتور دكمه های تنظیم كیفیت نمایش، بزرگی، كوچكی و رنگ صفحه نمایش تصویر قرار دارد.

انواع مانیتورها

اساس كار مانیتورهای LCD :

اساساً سه تكنولوژی كریستال مایع در مانیتورهای LCD استفاده شده است كه عبارتند از TN+film , IPS ,MVA مهم نیست كه از كدام تكنولوژی استفاده شود همه آنها از یك اساس پیروی می كنند.

یك یا چند لامپ نئون روشنایی صفحه را تأمین می كنند برای مدلهای ارزانتر یك لامپ نئون استفاده شده است اما در مدلهای گرانتر ممكن است تا چهار لامپ یا حتی بیشتر پیدا كنید.

تعداد لامپهای نئون تأثیری در كیفیت تصویر ندارند. در عوض لامپ لامپ دوم به عنوان یك پشتیبان عمل می كند اگر برای لامپ اول مشكلی پیش بیاید. در واقع عمر مفید مانیتور افزایش می یابد از آنجا كه یك لامپ نئون معمولاً 50000 ساعت كار میكند در حالیكه وسایل  الكترونیكی 100000 تا 150000 ساعت كار می كنند.

...

مانیتور CRT

یك مانیتور CRT قدیمی از یك لوله به شكل Wh استفاده میكند كه شبیه یك بطری شیشه ای بزرگ است. 3 تفنگ الكترونی در سمت باریك آن قرار دارند آنها الكترونها را به سمت صفحه بزرگ مسطحی كه در برابر تماشاگر قرار دارد شلیك می كنند.

در داخل صفحه ای كه ما به آن نگاه می كنیم بوسیله لایه نازكی از فسفر به صورت نقطه ای پو شانده شده است آنها در گروههای 3 تایی مرتب شده اند یك قرمز ، یك سبز و یك نقطه فسفری آبی. آنها با یكدیگر یك پیكسل را می سازند. این نقاط زمانی روشن می شوند كه كه بوسیله الكترونها از طرف تفنگ الكترونی ضربه می زنند. هر كدام از این تك نقطه ها بوسیله یك پرتو الكترون ضربه می خورند.

هر چه پرتو الكترون قویتر باشد نقاط نورانی تر می شوند. آنها شروع به سیاه شدن می كنند اما زمانیكه اشعه به تمام قدرت خود رسید نقاط به رنگ قرمز سبز و آبی  در می آیند....

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه هوش ازدحامی و کاربردهای آن

پروژه کامپیوتر ISDN - شبکه دیجیتالی خدمات یکپارچه

تحقیق ابزار دیاگرام کشی visio برای متخصصان در امر تجارت

تحقیق کامپیوتر بررسی IEEE1394

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام