مقاله رنگ درمانی مقاله رنگ درمانی

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 24 KB

تعداد صفحات : 26

بازدیدها : 191

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

مقاله رنگ درمانی

مقاله رنگ درمانی

مقاله رنگ درمانی

فهرست:

جایگاه معتبرعلمی رنگ درمانی

نقش رنگها در زندگی

تاثیر رنگ درمانی بر رفتاروسلامت انسان

معجزه رنگها

منابع

.................................................

چکیده ی قسمتهایی از متن:

جایگاه معتبرعلمی رنگ درمانی

رنگ‌ها هر كدام تاثیرات روحی و جسمی مختلفی بر روی بدن انسان دارد. امروزه با رنگ‌ها بیماریها را درمان می‌كنند به طور مثال رنگ سرخ در بیماریهای پوستی مفید است زیرا باعث افزایش تحریك اعصاب سمپاتیك و اثرات آن می‌شود. هر وقت عصبانی هستید به‌رنگ قرمز نگاه نكنید، رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب می‌گردد. به عنوان مثال رنگ مشكی، غم، افسردگی، هراس، یاس و بی علاقه‌ای را به همراه دارد. این در حالی است كه نه تنها اسلام بلكه تمام ادیان استفاده از رنگ مشكی را منع كرده‌اند. اگر هم‌اكنون پوشیدن رنگ مشكی در كشور ما رایج است و حتی در برخی مواقع نشانه متانت و سنگینی تلقی می‌شود، این با آموزه‌ها و توصیه‌های اسلام و دین مغایرت دارد. استفاده از رنگ مشكی ، فقط در مراسم عزاداری و سوگواری جهت همدردی و آرامش مصیبت دیده توصیه می‌شود.

...

نقش رنگها در زندگی

همه ما در رابطه با رنگها و نور اطلاعاتی کم و بیش داریم. انسانها غالبا سلایق خاصی در انتخاب رنگها داشته و هر کسی رنگ به خصوصی را بیشتر از سایر رنگها دوست دارد و این را نیز می دانیم که انسانها بیش از حد تصور خود از رنگها تاثیر می پذیرند. باید گفت علیرغم این مسائل، غالب مردم هنوز به یقین و دقیق نمی دانند که از نظر روان شناسی و فیزیکی تا چه اندازه ای تحت تاثیر قدرت رنگها و نورها هستند

رنگها با تمامی عوامل و جزئیات زندگی ما چنان رابطه تنگاتنگی دارند که باید گفت رنگها بسان پله هایی هستند که وجود فیزیکی و روحی انسانها را با سایر جزئیات و پدیده های جهان هستی در ارتباط قرار می دهند این ارتباط و تاثیر به حدی است که حتی انسانها در کلمات و جملات خود نیز برای بیان احساسات درونیشان از رنگها استفاده کرده و آن را بیان می دارند. 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه بررسی میزان عزت نفس بین دو گروه زنان متأهل و مجرد

تحقیق روابط اجتماعی معلمان و دانش آموزان در عصر ارتباطات

تحقیق ناشنوایان و مشکلات تدریس آنها

پروژه تاثیر بدرفتاری والدین بر عزت نفس دانش آموزان مقطع راهنمایی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام