تحقیق تاثیر شنا و آب درمانی تحقیق تاثیر شنا و آب درمانی

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 10 KB

تعداد صفحات : 13

بازدیدها : 225

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

تحقیق تاثیر شنا و آب درمانی

تحقیق تاثیر شنا و آب درمانی

تحقیق تاثیر شنا و آب درمانی

فهرست:

مروری بر تاریخچه آب درمانی

جلوگیری از پوكی استخوان

تاثیر شنا و آب درمانی در پوکی استخوان زنان

.........................................................................

چکیده:

تاثیر شنا و آب درمانی در پوکی استخوان زنان 

هر چند بقراط این سخن را ، ۲۵ قرن پیش از میلاد بر زبان آورد؛ اما به تازگی این اتفاق نظر شكل گرفته است كه ورزش بخشی تفكیك ناپذیر از موضوع سلامت و تندرستی است. موافقان این نظر بر شركت درفعالیت های ورزشی به عنوان راه دستیابی به زندگی سالم و با نشاط تاكید می كنند؛ اما باید به خاطر داشت كه آمادگی به معنی صحت مزاج نیست و این كه انجام فعالیت های جسمانی زمانی به سلامتی می انجامد كه به طور منظم انجام شود و با رژیم غذایی مناسب همراه باشد.

در زمانی كه ما زندگی می كنیم، تغییر و تحول در تمام امور به سرعت رخ می دهد و همگام با این تحولات، علوم مختلف یافته ها و شیوه های جدیدی معرفی می كنند تا شرایط برای بهتر و راحت زیستن آماده شود. پیشرفت سریع تكنولوژی و خارج شدن امور مكانیكی و حركتی از دست بشر و تسلیم انسان در مقابل وسایل و دستگاه های صنعتی سبب شده است تا قدرت و توانایی انسان به به تدریج تحلیل رفته و او را در مقابل حوادث و اتفاقات آسیب پذیر نماید، در این میان زنان به دلیل شرایط خاص و اسكلت بندی متفاوت بیشتر از مردان در معرض این آسیب ها قرار می گیرند؛ آسیب هایی كه به ظاهر جدی نبوده ولی در صورت ادامه دار بودن به مرگ فرد منتهی خواهد شد.

شكل خاص اسكلتی، زایمان های متوالی و یائسگی از جمله موارد تهدید كننده سلامت زنان است كه بی تاثیر برروی فرزند وی نیز نیست و جامعه ی امروز ما سرشار از این جمله زنان بی توجه به سلامت خود است.

 ورزش شنا از جمله ورزش هایی است كه در سطح جهان نه به عنوان یك سرگرمی و نه به عنوان وسیله ای برای تنظیم نمودن فعالیت های فیزیولوژیكی بدن، بلكه به عنوان درمان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آب به دلیل خاصیت آرامش بخشی، برای بسیاری از بیماران روانی مورد استفاده قرار می گیرد. در بحث زایمان در آب نیز به دلیل آرامش فوق العاده ای كه در حین زایمان به مادر داده باعث و كاهش زیاد درد زایمان ] می شود[ مورد توجه است. با شروع سن یائسگی و اختلافات هورمونی متعاقب آن، عدم تغذیه مناسب در دوران بارداری و شیردهی، زنان اكثراً به مشكل پوكی استخوان مبتلا شده و به دلیل شكننده شدن استخوان ها، امكان انجام فعالیت های ضروری روزانه از فرد مبتلا گرفته شده تا برسد به ورزش كردن. در ورزش شنا و همچنین آب درمانی به دلیل این كه وزن مخصوص در آب بسیار كم می شود، فشار وارده بر استخوان ها و مفاصل تا حد بسیار زیاد كاهش می یابد و با فعالیت های انجام گرفته علاوه بر قوی تر شدن عضلات بر تراكم استخوان ها نیز افزوده می شود.

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

شناسایی،شبیه سازی و تحلیل ایرفویل های مورد استفاده در پهپادها

شناخت فلزات صنعتی پتاسیم و سزیم

تحقیق در مورد خار پوستان

تحقیق دو ومیدانی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام