دانلود مقاله تحولات بنیادی و  فرآیند آموزش از راه دور دانلود مقاله تحولات بنیادی و  فرآیند آموزش از راه دور

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 11 KB

تعداد صفحات : 17

بازدیدها : 169

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور

دانلود مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور

مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور

بخشهایی از متن:

تكنولوژی و جامعه

تغییرات اجتماعی كه در دهة گذشته به وقوع پیوسته موثر بوده و بر انتقال ساختار جامعه توسعه یافته و زیربناهائی كه بر پایه آنها شكل گرفته تاثیر گذارده است. واضح است كه بخش اعظمی از این تغییرات مبتنی بر كامپیوترهای پیشرفته و تكنولوژی ارتباطی، بویژه اینترنت، می‌باشد كه بر تمامی وجوه توسعه و برنامه‌های اجتماعی تاثیر گذارند. (web-based Education. Com.2000)

بنظر می‌رسد تا سال آینده (2002) حدود 600 میلیون نفر در سرتاسر جهان به اینترنت پیوسته و یا حداقل در زمانهای خاصی از شبكه استفاده كنند. این در حالی است كه تا سال 2007، 80% از مردم كشورهای صنعتی به اینترنت خواهند پیوست . (Wei yu ، 2000)، تا پایان دهة اول از قرن بیست و یكم، اكثر مردم در كشورهای توسعه یافته و كشورهای در حال توسعه ، بدون شك از اینترنت با سرعت بالایی  برای منافع اقتصادی، علمی، فرهنگی، سیاسی، آموزشی و … استفاده خواهند كرد .

چنین تغییراتی ، هم آنهائی كه ما تجربه شان كرده‌ایم وهم آنهائی كه بدون شك در سالهای بعد واقع خواهند شد، بسیار بزرگتر از انتظاراتی است كه با ظهور تكنولوژی‌های ارتباطی و اطلاعاتی در گذشته مد نظر بود (Adell، 2000) .هر چند تكنولوژیهای پیشین (چاپ، تلفن، رادیو، سینما وتلویزیون) انقلابی واقعی در زمان خود محسوب شدند، تكنولوژی‌های نوین كه در جامعة فعلی ما نفوذ كرده‌اند تاثیر بسیار عظیمتری داشته‌اند؛ چرا كه از ابعاد، سرعت و ظرفیت جهانی برای رشد خود برخوردارند.

...

ـ تاثیر تكنولوژی بر یادگیری باز و یادگیری از راه دور

جهان آموزش نمی‌تواند از این واقعیات تكنولوژیكی چشم پوشی كند. می‌توان از آن بعنوان موضوعی برای مطالعه ویا وسیله‌ای برای استفاده بمنظور آموزش افرادی كه قبلاً از محیطهای خارجی برای سازماندهی امورشان در جامعه استفاده می‌كرده‌اند، كمك گرفت. و نوعی از آموزش كه بیشترین آمادگی را برای استفاده از نوآوریهایی تكنولوژیكی از آغاز تا كنون نشان داده است، آموزش از راه دور می‌باشد.

اكنون یادگیری فردی و گروهی موثر بدون توسل به فضاهای آموزشی سنتی امكان پذیر گردیده است...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه طراحی سایت مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان

پروژه طراحی وساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

مقاله سیستم های نمایش اعداد در سیستم های كد گذاری

پایان نامه و پروژه ارشد تبرید خورشیدی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام