سمینار برق شبكه های رادیو ترانك TRTRA سمینار برق شبكه های رادیو ترانك TRTRA

دسته : سمینار برق

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 782 KB

تعداد صفحات : 55

بازدیدها : 354

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

سمینار برق شبكه های رادیو ترانك TRTRA

سمینار برق شبكه های رادیو ترانك TRTRA

سمینار برق شبكه های رادیو ترانك TRTRA

چکیده

در قدیم برای سیستم های بی سیم یک کانال فرکانسی تعیین می شد بطوریکه اگر پیامی از مبدأ ارسال می گشت به تمامی بی سیم های روی آن فرکانس فرستاده می شد و آنها می توانستند پیام ارسالی را دریافت نمایند. در سیستمهای ترانک امروزی یک واحد هوشمند مرکزی کار کنترل فرکانسی را بر عهده دارد یعنی تخصیص خودکار و دینامیک تعداد کمی کانال به تعداد زیادی کاربر، که مشابه تلفن های امروزی است صورت می پذیرد.

یکی از مزایای این روش استفاده بهینه از پهنای باند است این به آن دلیل است که اولاً همه کاربران به صورت اشتراکی از همه کانال ها استفاده می کنند و دوم آنکه اگر در خواستی برای مکالمه وجود داشته باشد هیچ کانالی بدون استفاده نیست. مزیت دیگر خصوصی ماندن مکالمات است چون یک کانال به صورت تصادفی به مکالمه اختصاص داده می شود شنود آن، کار ساده ای نیست از مزیتهای مهم این سیستم می توان به قابلیت اعتماد آن اشاره کرد یعنی اگر کانالی دچار اشکال شود مثلاً یک Repeater از کار بیفتد تمام مکالمات آن کانال از بین نمی رود بلکه بدلیل تخصیص دینامیک کانالها در صورت خرابی در یک کانال، از کانال های دیگر استفاده می شود. دو استاندارد برای این سیستم موجود است. استاندارد آنالوگ MPT1327 که قدیمی تر، و استاندارد دیجیتال Tetra که نسبتاً دیجیتال است. در این نوشتار سعی شده تا ضمن تعریف دو استاندارد، Tetra بصورتی اجمالی بررسی گردد.

مقدمه

ترانک (Trunk) کانالی که یک یا دو طرفه است که به منظور تامین شریانی مشترک بین ادوات سوئیچینگ قرار داده می شود. سیستم رادیویی ترانک شده (Trunked) سبک علمکردی است که در آن تعدادی جفت کانال فرکانس رادیویی به ایستگاه های پایه ثابت و واحدهای سیار جهت استفاده به عنوان یک گروه ترانک، اختصاص می یابند سیستم های سیار زمینی متعارف نیز روی یک یا چند کانال فرکانس رادیویی عمل می کنند ولی به صورت یک گروه ترانک شده بکار برده نمی شوند بطور کلی سیستم های متعارف به شیوه دستی بین کانالها سوئیچ می شوند ولی در سیستم های ترانک شده این عمل به صورت خودکار صورت می گیرد برای سازمانهایی که مخابرات سریع (به مفهوم دیگر آنی) موثر و اختصاصی، بخش عمده ای از فعالیت های روزمره آنها محسوب می شود سیستم رادیویی دو طرفه ترانک شده، پوشش، کارآیی فرکانس، امنیت و انعطاف پذیری مورد نیاز را تامین می نماید.

عملیات ترانکینگ به تعداد زیادی کاربر این اجازه را می دهد تا تعداد نسبتاً کمی مسیر مخابراتی (یا ترانک ها) را به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار دهند کاربرد اشتراکی مسیرها به صورت خودکار و توسط رایانه مدیریت می گردد. گزینش کانال و سایر تصمیم گیری هایی که به طور معمول توسط کاربران سیستم انجام می شوند به وسیله یک کنترل کننده مرکزی (سوئیچ

مبتنی بر کامپیوتر) هدایت می گردد. بدین ترتیب دقیقاً مشابه یک تلفن عادی تنها کافی است که کاربر رادیو را برداشته و صحبت کند تخصیص کانال نیز به صورت خودکار انجام می پذیرد.

سیستم رادیو ترانک، علاوه بر ایجاد یک سیستم مخابراتی رادیویی متحرک، قابلیتهای جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد اگر یک سیستم رادیو ترانک با سیستم تلفن خودکار موبایل (MATS) مقایسه شود، اختلافات زیر قابل مشاهده خواهند بود.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تعامل بین جاذب های اجزا و چهره و جاذب های چهره کامل در قشر گیجگاهی مغز

ﻃﺮاﺣﻲ ﮔﻴﺮﻧﺪهی دﻳﺠﻴﺘﺎل ﻳﻚ رادار ردﮔﻴﺮ ﺗﻚ ﭘﺎﻟﺲ

مقاله مراقبت و نگهداری از ترانسهای قدرت

پروژه كاربرد نظریه تركیب اطلاعات در تعیین روند تغییرات بازار بورس (روش OWA)

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام