پژوهش آزمایش آستانه مطلق شنوایی پژوهش آزمایش آستانه مطلق شنوایی

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 20 KB

تعداد صفحات : 17

بازدیدها : 209

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

پژوهش آزمایش آستانه مطلق شنوایی

پژوهش آزمایش آستانه مطلق شنوایی

پژوهش آزمایش آستانه مطلق شنوایی

چكیده :

هدف از اجرای این آزمایش بدست آوردن آستانة‌ مطلق در حس شنوایی است. برای اجرای این كار از وسایلی از قبیل اودیومتر (شنوایی سنج) استفاده می كنیم. دستگاه اودیومتر شامل «دكمه گردان است كه یكی شدت صوت (دسی بل) و دیگری فركانس صوت را تعیین می كند. آزمایشگر ابتدا شدت صوت را در پایین ترین حد خود (5 به دسی بل) قرار داده و فركانس را بتدریج افزایش می دهد تا هر وقت كه آزمودنی صدای بوق را شنید اعلام كند. سپس آزمایشگر از چند درجه بالاتر بتدریج فركانس را كاهش می‌دهد تا هر وقت كه آزمودنی صدای بوق را نشنید اعلام كند و مجدداً این نقطه فركانس ثبت می گردد این كار را برای تمام شدت صوت های موجود بر دستگاه می دهیم ( d.b. 70) این روش برای بدست آوردن آستانه مطلق را روش  «حدود» می نامیم.

چكیدة آستانه مطلق حسی لامسه (لامسه سنج سوزنی):

هدف از اجرای این پژوهش بدست آوردن آستانه مطلق حس لامسه آزمودنی است. ابزار آزمایش جعبه لامسه سنج سوزنی می باشد كه حاوی سوزنهایی از جرم 01/0 گرم تا 1 گرم است. آزماینده می بایست به گونه ای تصادفی هر كدام از سوزنها را 10 مرتبه به دست آزمودنی بزند كه بعد از ثبت نتایج می توان آستانه مطلق لامسه آزمودنی بدست آورد. این روش بدست آوردن آستانه مطلق در روانشناسی به نام «روش ثابت» معروف می باشد.

مقدمه:

برای سازگاری با محیط می بایست از آنچه كه در محیط اطرافمان می گذرد مطلع باشیم. یكی از این راه ها استفاده از اطلاعاتی است كه حواس پرتی در اختیار ما قرار می دهند. پوست را می توان به صورت یك اندام حسی بزرگ كه بدن را پوشانیده است تصور كرد معمولاً 4 حس پوستی تشخیص داده می شوند: گرما، سرما، فشار (لمس) و درد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پژوهش اختلالات شخصیتی

پژوهش بررسی عوامل موثر بر خود پنداری مثبت دانش آموزان در ارتباط با پیشرفت تحصیلی

مقاله نقش روانشناسی در ادبیات ( معاصر)

مقاله رضایت شغلی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام