مقاله وجود و اهمیت آب در طبیعت مقاله وجود و اهمیت آب در طبیعت

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 12 KB

تعداد صفحات : 16

بازدیدها : 215

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

مقاله وجود و اهمیت آب در طبیعت

مقاله وجود و اهمیت آب در طبیعت

وجود آب و اهمیت آن در طبیعت

قسمتهایی از متن:

آب مایه حیات است. شصت و هفت درصدوزن بدن انسان را آب تشكیل می دهدكه حدود نیمی ار آن در سلول های بدن و باقیمانده آن در خون و سایر مایعات بدن یافت می شود.آب مواد غذایی و همچنین موادی را كه بایند دفع شوند در بدن جابجا می كند . اكسیژن هوا به وسیله ی هموگلوبین خون از ششها به سلول های بدن می رسد.غذایی كه می خوریم در محیط آبی هضم می شود و محصولات هضم غذا بوسیله خون به سلول ها می رسند و محصولات غیر مفید تنفس سلول ها به وسیله ی خون به عضوهایی كه برای دفع آنها نقش دارند،منتقل می شوند.آب تنها ماده ای است كه در شرایط عادی موجود در زمین به هر سه حالت جامد،مایع و گاز یافت می شود .آب خالص ماده ای بیرنگ ،بی بو و عملاًبی طعم است،در C100(درفشار یك جو می جوشد) و در C0منجمد می شود.آب در رودخانه ها دریاها دریاچه ها و اقیانوس ها وجود داردو به صورت برف و یخ نیز نواحی قطبی و قله های كوههای بلند را می پوشاند.

خواص فیزیكی آب

دماهای ذوب و جوش آب و چند ماده مولكولی دیگر كه وزن مولكول های آنها به هم نزدیك استدرزیر داده شدهاست.به طوری كه ملاحظه می كنید دماهای ذوب و جوش آب به میزان قابل توجهی از سایر مواد مولكولی بیشتر است .علت آن را باید در ساختارو پیوندهای مولكول آب جستجو كرد.

خاصیت قطبی آب

برای نشان دادن خاصیت قطبی مولكولهای آب چنانچه یك شانه پلاستیكی را به موهای خشك خود كشیده اید یا میله ای را كه بر اثر مالش بار دار شده است به جریان بار یك و مداوم آب از شیر آزمایشگاه مطابق شكل نزدیك كنید مشاهده می كنید كه جریان آب منحرف می شود زیرا مولكول های قطبی آب به سمت بار الكتریكی ساكنی كه در شانه یا میله ایجاد شده است جذب می شود.

...

چرخه آب در طبیعت

چهار پنجم از سطح زمین پوشیده از آب است اما تنها 3 درصد به صورت آب شیرین است. آب رودخانه ها كه درصد كمی از كل آب را تشكیل می دهد بخشی است كه بیشترین مورد مصرف انسان قرار می گیرد.آب از سطح در یاها و اقیانوس ها بخار می شود و بخار آب بوسیله جریان باددر سطح زمین جابجا می شود. بخار آب نامئی با تبدیل شدن به قطره های بسیار كوچك آب،ابر را بوجود می آوردو این قطره ها بر اثر سرد شدن سرانجام به صورت برف یا باران فرو می ریزند.آب باران یا آب حاصل از ذوب شدن برف ، خاك را مرطوب می كند و رودخانه ها را پرمی كند.آب با نفوذ در خاك مقداری مواد حل شدنی آن را حل می كند و با خود می برد.آب بیستر رودخانه ها به دریا می ریزد از این رو دریا انباری از مواد شیمیایی است.

آب سخت

سختی آب معمولاًمربوط به وجود یونهای كلسیم است.كربنات كلسیم در آب حل نمی شود اما آب باران كه دارای مقداری دی اكسید كربن باشد می توان سنگهای آهكی را در خود حل كند.در این واكنش كربنات هیدروژن كلسیم تشكیل می شود كه انحلال پذیر است: ...

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه طراحی سایت مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان

پروژه طراحی وساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

مقاله سیستم های نمایش اعداد در سیستم های كد گذاری

پایان نامه و پروژه ارشد تبرید خورشیدی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام