مقاله آلاینده های محیط زیست مقاله آلاینده های محیط زیست

دسته : شیمی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 21 KB

تعداد صفحات : 14

بازدیدها : 262

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

مقاله آلاینده های محیط زیست

مقاله آلاینده های محیط زیست

آلاینده های محیط زیست

قسمتهایی از متن:

آشنایی با یکی از آلاینده های محیط زیست

آرسنیک     Arsenic

فلزی است خاکستری رنگ و متبلور-عدداتمی آن 33- جرم اتمی92/47گرم- نقطه ذوب718 درجه سانتیگراد و خواص شیمیایی آن شبیه فسفر است.چهار ظرفیت -3_صفر_+3_+5 می تواند داشته باشد.

میزان تولید  جهانی آرسنیک حدود  یکصد هزار تن در سال است  که به شکل تری اکسیدآرسنیک استفاده می شودوبخشی نیز در تولید آلیاژسربومس استفاده میشود.بیشتر از 80%  تری اکسید آرسنیک در کشاورزی به عنوان   حشره کش- علف کش-  قارچ کش- جلبک کش  و  شستشوی گوسفند و مواد محافظ پشم و رنگرزی و ریشه کن کردن کرم نواری درگوسفند و گاو استفاده میشود.

 آرسنیک به طور طبیعی به صورت سولفیدوسولفیدهای مرکب از آهن- نیکل و کبالت یافت میشود.آرسنیک در اکوسیستم های  آبی از منابع  کشاورزی مانند علف کشهایآلی ویا از طریق سخت های فسیلی و صنعتی ناشی میشود.

عمده ترین ترکیبات معدنی شامل تری اکسید و آرسنات های کلسیم- مسسرب -  سدیم  و پتاسیم  است که اکثرا به عنوان حشره کش- آفت کش وجلبک کش  استفاده  شده است.  تری اکسید  آرسنیک  در خاک های  کم حاصل -  آرسنیت سدیم  برای کنترل علف های هرز- آرسنات کلسیم درمزارع  تنباکو و کتان  برای از بین بردن  شپشک پنبه  و دیگر حشراتاستفاده میشود. آرسنات سرب برای کنترل آفت حشرات در درختان میوه به کار می رود. ...

...

چالش های محیط زیستی قرن حاضر

انواع زیادی از آلاینده های هوا سپهر و وجود دارد كه بخش انسانی آلودگی هوا در این شهر فراوان تر از همه بوده كه به شدیدترین مشكلات آلودگی و بهداشتی منجر می شود.
رشد سریع جمعیت انسانی زیربنای همه مشكلات زیست محیطی است. مشكلات محیط زیست را نمی توان حل كرد مگر آنكه مشكل جمعیت انسانی حل شود و برای این كار باید یاد بگیریم كه تعداد كل افراد را روی زمین به رقمی محدود كنیم كه محیط زیست قادر به تامین آن باشد. شهری مثل تهران از این قاعده مستثنی نیست. در واقع باید در این شهر بین فعالیت های صنعتی و تجاری و كیفیت محیط زیست شهری هماهنگی به وجود آورد. در واقع تصمیم گیری در مورد مسایل محیط زیست در ارتباط با جامعه، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، ارزش ها و اطلاعات علمی است. امروزه یكی از مسایل مطرح در تهران آلودگی هواست.
هوا سپهر همواره برای گازها یا مواد زاید معلق یك چال (محل انباشت یا ذخیره) بوده است، هرجا كه مقدار ضایعات وارد شده به هوا سپهر از قابلیت آن در پراكنده كردن و فروپاشی ضایعات فزونی بگیرد مشكل بروز می كند. از زمانی كه بشر از آتش بهره جسته هوا سپهر به عنوان چال دفع ضایعات به كار گرفته می شده است. آلودگی هوا بر بسیاری از جنبه های محیط ما اثر می گذارد. تاثیر ناگوار بر منابع و مناظر، پوشش گیاهی خاك، كیفیت آب، ساختمان های طبیعی و مصنوعی و سلامت انسان ها از جمله آنهاست. مسئله مهم دیگر كه در این شهر بزرگ با آن روبه رو هستیم، آلاینده های هوا بر منابع دیداری نیز تاثیر نامطلوب دارد. ...

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

انواع واکنش های شیمی

آشنایی با دستگاه اسپکتروفوتومتر uv-vis مدل 6305

پیش بینی زمان بازداری برای باقیمانده آفت کش ها در زمین های زراعی با استفاده از روش های کمو متری

امكان سنجی فیلتراسیون آكوستیكی جهت جذب ذرات خروجی از اگزوز موتورهای دیزل

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام