مقاله برقگیرها و اصول کار مقاله برقگیرها و اصول کار

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 1907 KB

تعداد صفحات : 77

بازدیدها : 216

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

مقاله برقگیرها و اصول کار

مقاله برقگیرها و اصول کار

شناخت و اصول كار برقگیرها

قسمتهایی از متن:

سیستم برقگیر میله ای

سیستم برقگیر میله ای از روشهای سنتی برای مقابله با صاعقه است كه از زمان فرانكلین مورد استفاده بوده و بر اساس هدایت بار الكتریكی صاعقه به زمین عمل می‌نماید. صاعقه یكی از پدیده های قدرتمند ومخرب دنیای طبیعی است كه سطح ولتاژ آن تا 100 میلیون ولت در هر ضربه می‌رسد. ضربات صاعقه به تجهیزات شبكه های قدرت یكی از عوامل جدی خطر و آسیب برای شركتهای برق و مصرف كنندگان می‌باشد. در بعضی از مناطق آمریكا بخصوص مناطق جنوب شرقی ، صاعقه یك پدیده تقریباً روزانه است ، اما تابحال امكان پیش بینی و كنترل این پدیده وجود نداشته است. در سالهای اخیر فناوری پیش بینی و رهیابی توسعه یافته و شبكه ملی آشكار سازی صاعقه NLDN هنوز برای رهیابی صاعقه بیش از پیش تأكید دارد زیرا این امر می‌تواند در شبكه های حمل و نقل هوایی ، دریایی و فضانوردی بسیار موثر واقع گردد.

برق‌گیر یا رسانای آذرخش

برق‌گیری یا رسانای آذرخش، ساختمان‌های بلند را از یورش آذرخش (صاعقه) مصون می‌دارد. یك رسانای آذرخش ازیك نوار مسی كلفت تشكیل شده است كه نوك‌های فلزی تیزی دارند و در بالای بلندترین قسمت ساختمان كار گذاشته می‌شود. این نوار را به تیغه فلزی بزرگی كه در اعماق مرطوب زمین زیر ساختمان مدفون گشته است متصل می‌كنند. ...

...

نصب برقگیرها درخطوط انتقال انرژی

مقدمه

در سال های اخیر نصب برقگیرها در خطوط انتقال انرژی موردتوجه قرار گرفته است. انگیزه نصب برقگیرها در خطوط از خصوصیات فیزیكی مناسب برقگیرهای نوع MOA ناشی می شود. با وجود این نصب برقگیرها در خطوط همواره از مشكلات متعدد برخوردار است، در حالی كه مزایای قابل توجه را عرضه نمی سازد. با توجه به مشكلات بالا، نصب برقگیرها در خطوط در حال حاضر جنبه آزمایشی وتجربی دارد و در برخی خطوط با درصد قابل ملاحظه قطعی ها ناشی از تخلیه جوی به كار برده شده است.

در این فصل تنها به ضرورت نصب برقگیرها در خطوط و مزایای ناشی از آن و مشكلات مربوطه اشاره می شود. در صورت عمومیت نصب آنها در خطوط و ارائه استانداردهای مربوطه، مورد مطالعه كامل قرار خواهد گرفت.

منظور از نصب برقگیرها در شبكه های فشار قوی

منظور از نصب برقگیرها در شبكه و ایستگاه های فشار قوی (توزیع و انتقال انرژی) در طی فصل های قبل تا حدودی آشكار ومشخص شد. با وجود این اشاره مختصر به هدف استفاده از برقگیرها، از نظر تأثیر نصب آن در خطوط ضروری است.

برقگیرهای فشار قوی در حال حاضر به منظور محافظت ایزولاسیون داخلی تجهیزات فشار قوی در قبال ولتاژهای موجی به كار برده می شوند. ایزولاسیون تجهیزات فشار قوی به طور كلی به دو نوع تقسیم می شوند. ایزولاسیون نوع خارجی واقع در فضای باز متشكل از فواصل هوایی و ایزولاسیون داخلی واقع در فضای بسته و آب بندی شده، كه توسط تركیبی از مواد ایزوله جامد، مایع و گاز تأمین می شود. بروز هرگونه اختلال و قوس در ایزولاسیون داخلی با انهدام و آسیب كامل به دستگاه فشار قوی و خسارت های فراوان همراه بوده، به همین علت انتخاب سطح ایزولاسیون داخلی در قبال انواع مختلف اضافه ولتاژها، به طور مناسب صورت می پذیرد. ...

....

مطالب:

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول
تعریف سیستم برقگیر
برقگیر یا رسانای آذرخش
فصل دوم
ایمنی حفاظت
ضرورت استفاده از برقگیرها
اساس كار دستگاه LCM
سیستم های حفاظت صاعقه
بررسی برقگیرهای اكسید فلزی
سیستم های حفاظتی جایگزین
فصل سوم
انتخاب مشخصات مناسب برقگیرها
تعاریف لازم به منظور مشخصات مناسب برقگیرها
امتحان مناسب برقگیر به منظور اضافه ولتاژهای موقت
فصل چهارم
آزمایشات به روی برقگیرها
آزمایشات ایزولاسیون خارجی برقگیرها
آزمایشات آلودگی برقگیرها ، آزمایش با بخار نمك
روش انجام آزمایش ها با لایه سطحی
فصل پنجم
آزمایش رطوبت غیركامل ستون مقره یا برقگیر
نصب برقگیرها در خطوط انتقال انرژی
منظور از نصب برقگیرها در شبكه های فشار قوی
خصوصیات نصب برقگیرها در خطوط
برقگیرها به صورت بشقاب مقره
نصب برقگیرها در خطوط انتقال انرژی
نصب برقگیرها در خطوط ویژه

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه طراحی سایت مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان

پروژه طراحی وساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

مقاله سیستم های نمایش اعداد در سیستم های كد گذاری

پایان نامه و پروژه ارشد تبرید خورشیدی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام