مقاله دلفین ها و تکامل آنها مقاله دلفین ها و تکامل آنها

دسته : پژوهش ها

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 64 KB

تعداد صفحات : 124

بازدیدها : 339

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

مقاله دلفین ها و تکامل آنها

تکامل دلفین ها

تکامل دلفین ها

قبل از دوره والسانان I.(cetacean)
پیدایش والسانهای ا ولیه II.
اولین III. Odontocetes
از adontocete تا دلفینیده .III

قسمتهایی از متن:

قبل از دوره والسانان

مورد قبول واقع شده  که خانواده ای Mesonychidae در پایان دوره زمین شناسی سرتاسر شروعی بودند والسانان ازدیگر پستانداران جدا شدند. این خانواده گوناگون بوده و یک مدرک علمی وجود دارد که این خانواده به آنگولاهای اندونزی مثل اسب ها، خوکها، باضافه والسانان تبدیل شدند.

 خانواده مزونیکیده از پستانداران خشکی بوده اند و زمینهای همواری راکه امروزه آفریقاست در اوایل ائوسن اشغال کرده بوند. آنها دارای بدن های بزرگی بوده اند وساختار دندانی آنها نشان می دهد که این خانواده شامل گیاهخواران،  گوشتخواران و همه چیزخواران بوده فسیل های مربوطه درمصب رود ها و تالاپ ها پیدا شده و اینطور نتیجه می شود که بعضی  از مزونیکیده درحال تکامل به سمت یک زندگی آبی بوده اند.

راسته ی ocndylarthra احتمالاً جد بین artiodactyla  و والسانان بوده اند که به آنگولاها( سم داران) تبدیل شدند که دلایل حاکی از این موضوع شامل: فسیل های قدیمی، ترکیب خونی یکسان، قندخون جنینی( و کروموزومها) انسولین( مرفولوژی و هم ساختار هخونی) می باشد. ...

...

 دلفین ها در اسارت

.I استدلال هایی برای اسارت

.II استدلال هایی علیه اسارت

یکی از مباحثه ای ترین موارد در خصوص ارتباط بین انسان و دلفین ها،ا ین است که آیا نگهداشتن دلفین ها و دیگ cetaceans ها در  اسارت درست است یا نه. در حال حاضر در حدود 3 هزار دلفین کامل نوز در جهان در بند نگهداری می شوند و همراه به صدها والهای راهبر( پایلت) دلفینهای خالدار و ارک ساها و تعدادکمتری از دلفین های معمولی دلفینهای رودخانه ای آمازون، والهای فالس کیدر، بایجی و دیگران انسانها در دهه 1870شروع به نگهداری سه تاسین های دربند نمودند. زمانیکه آکواریوم ها حیواناتی راکه گیر افتاده بودند اما قبل از مردن نجات یافته بودند درمعرض نمایش قرار می داد. این نبود تا آخر دهه 1930 که روشهای بررسی مدرن آغاز شد یک شرکت فیلم هالیوود به نام مارین استودیو یک مخزن دریایی در فلوریدا برای هدف نمایش دلفینها در فیلم ایجاد کرد. دلفین های در اسارت خیلی زود یک جذابیت توریستی مهم شدند یکی ازنگهبانان شغل پرورش دلفین ها بعهده گرفت و این وظیفه به نظرش آسان آمد موفقیت اینکار باعث  پیشرفت آکواریوم های جدید در سراسر جهان در دهه 1940 و 1950 شد.

 استدلال هایی برای اسارت

مستدلاً بیشتر سود نگهداری دلفینها در بند آگاهی عمومی است تعداد کمی فرصت داشتند که دلفین ها را در طبیعت ببینند اما صدها مییلیون از افراد تنها والها، دلفین ها را همه ساله درایالات متحده در بند می بینند.  

برای اینکه نگهداری هر یکاز گونه های موفقیت آمیز باشد آگاهی عمومی یک الزام است برای مثال ارکاس زده شده معیوب می شوند بطور نامشخصی قبل از این آنها به اسارت گرفته شوند. در 1964 و 1965 ولین ارکاس گرفتار شد و به مشهورترین سرگرمی تبدیل شد. خیلی زود بعد از آن سفرهای قدیمی، به طبیعت شروع شد و عموم از این نگهداری حمایت کردند هم اکنون ایالات متحده و کانادا قانون هایی را برای حمایت از ارکاس تصویب نموده اند. ...

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه مقطع کارشناسی با موضوع سوبیگ

پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی و ارتباطی

پایان نامه WiFi (شبکه های بی سیم)

پایان نامه رابطه تورم و رشد اقتصادی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام