پاورپوینت تقارن در معماری پاورپوینت تقارن در معماری

دسته : پاورپوینت

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 2817 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 256

برچسبها : دانلود پاورپوینت

مبلغ : 5500 تومان

خرید این فایل

پاورپوینت تقارن در معماری

پاورپوینت تقارن در معماری

دانلود پاورپوینت تقارن در معماری

این پاورپوینت در 34 اسلاید می باشد

گزیده ای از اسلاید ها :

 تقارنsymmetry  یعنی یکی شدن تصویر یک شئ با خود آن شئ وقتی یک تبدیل روی آن صورت می گیرد. به عبارتی اگر یک شئ با انجام یک تبدیل به خودش تبدیل شود می گوییم نسبت به آن تبدیل تقارن دارد.

تقارن در واقع یک ویژگی هندسی اجسام است. البته در نگاه اول! هنگامی می‌گوییم چیزی متقارن است که وقتی یک تبدیل روی آن انجام می‌دهیم، مثلاً آنرا می‌چرخانیم باز هم همان شکل یا جسم قبلی باشد.

سه دسته تقارن اصلی داریم:
تقارن انعکاسی
تقارن دورانی
تقارن انتقالی و ...

تقارن انعکاسی: در تقارن انعکاسی در واقع جسم در دو طرف یک محور خاص کاملاً یکسان است و فقط منعکس شده یعنی اینکه انگار نیمی از جسم تصویر نیم دیگر جسم در آینه است بنابراین به این تقارن تقارن آینه ای نیز می‌گویند. 

جنین همه جانوران دارای تقارن شعاعی یعنی به صورت کره‌ای توپر و یا توخالی و متشکل از تعدادی سلول است. بعضی از گروههای جانوری مانند عروس دریایی این تقارن شعاعی را تا مرحله بلوغ حفظ می‌کنند، اما در بقیه پس از مدتی جنین تقارن شعاعی ثانویه (مانند ستاره دریایی) و یا تقارن دو طرفی می‌یابد.

گاه تقارن در معماری را می توان در یك تك بنا دید كه هر یك از این تك بناهای متقارن عناصری هستند كه خود مجموعه ای نامتقارن را تشكیل می دهند ، آكروپولیس در یونان و بازار اصفهان در ایران از نمونه های بارز این نمونه هستند ، هر چند این بازار از تركیب تعدادی سرا ، مسجد ، كاروانسرا و مدرسه تشكیل شده كه هر یك به تنهایی شكلی متقارن هستند ولی در كل ، مجموعة نامتقارنی را تشكیل می دهند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه اختلالات ناشی از ازدیاد حساسیت

دانلود پروژه بررسی بیکاری

پروژه آمادگی جسمانی نونهالان

پروژه آمادگی روانی در ورزش

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام