مقاله سازمانی مجازی؛ الگویی سازمانی برای عصر اطلاعات مقاله سازمانی مجازی؛ الگویی سازمانی برای عصر اطلاعات

دسته : فناوری اطلاعات

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 9 KB

تعداد صفحات : 19

بازدیدها : 325

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

مقاله سازمانی مجازی؛ الگویی سازمانی برای عصر اطلاعات

مقاله سازمانی مجازی؛ الگویی سازمانی برای عصر اطلاعات

مقاله سازمانی مجازی؛ الگویی سازمانی برای عصر اطلاعات

بخشهایی از متن:

چكیده

سازمانهای مجازی مصداق عینی پیشرفت در فناوری اطلاعات آند و بدین وسیله از آنها پشتیبانی می‌كنند. این سازمانها یا واگذاری فعالیتها به سازمانهای مستقل دیگر و تأمین خدمات و كالاها با همكاری واحدهای خارجی از رهگذر اتحاد آنها به وجود آمده‌اند. در این قرن پیشرفتهای فناوری اطلاعات و حركت به سوی مجازی سازی سازمانها آن چنان جدی است كه لحظه‌ای غفلت از آن خسارات جبران ناپذیری را به جامعه سازمانی وارد خواهد كرد.

مقاله حاضر با هدف شناخت و بررسی سازمانهای مجازی نوشته شده است. همچنین به ارائه مبانی و مفاهیم مرتبط با این سازمانها همچون روند مجازی سازی در سازمانها، به تعاریف و ویژگیهای برجستة سازمانهای مجازی پرداخته شده است. مقایسه این سازمانها با سازمانهای سنتی در ادامه بررسی می‌شود. سپس انواع سازمانهای مجازی، طیف اداره مجازی و مهمترین مدلهای ساختاری این سازمانها تشریح می‌گردد. عمده‌ترین محاسن و معایب سازمانهای مجازی از دیگر مباحت مطرح شده در این مقاله است.

...

افزایش سرویس دهی به  مشتریان: به طور نمونه، شركت مشاوره‌ای اندرسون[1] با تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است كه مشاورانش از زمانی كه دفاتر كاری خود را رها كرده و به طور مجازی مشغول به كار شده‌اند، با مشتریان خود 25% مذاكره رو در روی بیشتری داشته‌اند.

افزایش سوددهی: برای مثال، شركت هیولت و پاكارد[2] با تغییر محیط كاری به سمت سازمان مجازی، درآمد خود را به ازای هر فروشنده تا دو برابر افزایش داده است.

افزایش كارایی: برای نمونه، مطالعات در شركت آی. بی. ام نشان می‌دهد كه این شركت بین 15 تا 40% افزایش تولید داشته است. همچنین شركت یو. اس.وست[3] گزارش می‌دهد كه میزان تولید این شركت بیش از 40% دچار افزایش شده است. (اصیلی ، 1380: 48).

 


[1] Anderson

[2] Hewlet- Packard

[3] U.S.West

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

معرفی سیستم عامل های نایاب

Proxy Server چیست؟

پروژه استراتژی تطبیق برنامه کاربردی تطبیق پذیر مبتنی بر سرویس

ایجاد و مدیریت شبکه های اطلاعاتی مبتنی بر تجهیزات سخت افزاری سیسکو

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام