ترجمه مقاله دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم ترجمه مقاله دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 2704 KB

تعداد صفحات : 16

بازدیدها : 197

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 13500 تومان

خرید این فایل

ترجمه مقاله دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم

ترجمه مقاله دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم

ترجمه مقاله دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم

دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم


(16 صفحه متن ترجمه شده به همراه متن اصلی و انگلیسی مقاله )

 

چكیده :

به طور معمول سیستم دریچه گاز الكترونیكی برای تحقیق و توسعه در سیستم خودرو ها با راننده كمكی مانند ACC مورد استفاده قرار می گیرد كه ممكن است با سیستم دریچه گاز اصلی خودرو در چالش بوده و مشكلاتی را در كنترل سوئیچACC  و راننده به وجود بیاورد . به منظور غلبه بر معایب فوق این مقاله به طراحی كنترل و آزمایش سیستم دریچه گاز الكترونیكی دو حالته (DMET) پرداخته است . كه می تواند به طور همزمان توسط ACC و راننده عمل كنند .ابتدا براساس سیستم موجود دریچه گاز الكترونیكی با ساختار DMET , طراحی می شود, سپس با تمرکز بر زمان تاخیر ازDMET , پیش بینی افزایشی تطبیقی براساس شناسایی تابع انتقال انجام می شود كه در سیستم عملكرد پویا قرار دارد . علاوه بر این به منظور دستیابی به سوئیچ های بدون شکل بین حالت کنترل ACC و راننده , یک محدوده كنترل معرفی می شود . در نهایت عملكرد سیستم در رد یابی زاویه دریچه گاز در ACC و سوئیچینگ بین دو حالت کار توسط مجموعه ای از آز مایش ها می شود .

کلمات کلیدی : سیستم کمکی راننده – ACC – کنترل دریچه گاز – سیستم پیش بینی تطبیقی اسمیت

 مقدمه :

به عنوان بخشی از سیستم کمک راننده , سیستم کنترل تطبیقی (ACC) با هدف بهبود سطح ترافیک جریان , رانندگی ایمن و کمک به راننده ارائه شده و توجه خودروساز ها و مؤسسات تحقیقاتی در سراسر جهان را به خود جلب نمود . به منظور تحقق بخشیدن به کنترل از راه دور و درونی , باید ACC قادر به تنظیم گشتاور موتور و فشار ترمز به طور خودکار باشد . برای ارضای نیاز های اتوماتیک گشتاور موتور , موضوع کلیدی این است که توسعه الکترونیکی دستگاه کنترل دریچه گاز بتواند به طور مستقل عمل کند . به طور کلی دو روش برای رسیدن به هدف فوق وجود دارد . یکی در خودرو براساس سیستم دریچه گاز برقی است . تولید کننده خودرو و با تغییر در برنامه  ECU موتور به این هدف می رسد . اما کنترل تغییرات موتور ممکن است مزاحمت هایی را در شرایط عملیاتی موتور به وجود آورده و خواستار حجم بزرگی از کار برای بهبود باشد . علاوه بر این , آن برای بسیاری ازمؤسسات تحقیقاتی خودرو قابل استفاده نیست . چرا که به دلیل وجود برنامه ی ECU موتور پیش ساخته امکان , بازنگری در آن وجود ندارد . دیگری این است که برای اضافه کردن یک محرک موتور به سوپاپ دریچه گاز نیاز است . زاویه دریچه گاز می تواند به صورت خودکار توسط موتور به طور اضافی تنظیم شود . اما مکمل همیشه , محرک اولیه در دستگاه در تضاد بوده و سوئیچ بین دو صفحه همیشه نا مطلوب است . علاوه بر این وجه مناسب مکمل نیز یک مشکل می باشد . در این مطالعه طراحی , کنترل , آزمایش دریچه گاز الکترونیکی دو حالته (DNET) ارائه شده است . سیستم DNET می تواند توسط ACC و راننده به طور همزمان طراحی می شود  که این طراحی براساس دریچه گاز الکترونیکی اولیه ماشین است . این کار می تواند با توجه به کنترل های مختلف تغییر کند . سپس به منظور از بین بردن تاخیر زمانی در سیستم تابع انتقال کنترل شده و سپس افزایش تطبیقی شناسایی شده و پیش بینی کنترل PID طراحی می شود . برای رسیدن به سوئیچ بدون مشکل بین حالت کنتذل ACC و حالت عامل راننده , محدودیتی برای منطقه در استفاده برای کنترل PID توصیه می شود . در نهایت مجموعه ای از آزمایش ها با استفاده از وسیله نقلیه مورد آزمون به اجرا آمده و اعتبار عملکرد وجه غالب در سیستم پیشنهادی DMET به دست می آید .

 

Double-Mode Vehicular Electronic Throttle for Driver Assistance Systems

 

Abstract-Normally used electronic assistant throttle actuators

for R&D of vehicle longitudinal driver assistance systems, such
as ACC, may conflict with car's primary throttle system and
have inconvenience in switch between ACC control and driver
operating. In order to overcome the disadvantages
abovementioned, this paper addresses the design, control and
experiments of a Double-Mode Electronic Throttle (DMET)
which can be operated by ACC and driver synchronously. First,
based on the existing electronic throttle system the structure of
the DMET is designed. Then, focusing on the time delay of the
DMET, a gain-adaptive Smith predictor based on a identified
transfer function is set to get better system dynamic
performance. Furthermore, in order to achieve seamless switch
between ACC control mode and driver operating mode, a dead
zone restriction is introduced to the controller. Finally, the
system performance in tracking ACC desired throttle angle and
switching between two operating modes is confirmed by series of
experiments.
Key words-Driver assistance system; ACC; Throttle control;
Gain-adaptive Smith predictor
Abstract-Normally used electronic assistant throttle actuatorsfor R&D of vehicle longitudinal driver assistance systems, suchas ACC, may conflict with car's primary throttle system andhave inconvenience in switch between ACC control and driveroperating. In order to overcome the disadvantagesabovementioned, this paper addresses the design, control andexperiments of a Double-Mode Electronic Throttle (DMET)which can be operated by ACC and driver synchronously. First,based on the existing electronic throttle system the structure ofthe DMET is designed. Then, focusing on the time delay of theDMET, a gain-adaptive Smith predictor based on a identifiedtransfer function is set to get better system dynamicperformance. Furthermore, in order to achieve seamless switchbetween ACC control mode and driver operating mode, a deadzone restriction is introduced to the controller. Finally, thesystem performance in tracking ACC desired throttle angle andswitching between two operating modes is confirmed by series ofexperiments.Key words-Driver assistance system; ACC; Throttle control;Gain-adaptive Smith predictor

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه طراحی سایت مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان

پروژه طراحی وساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

مقاله سیستم های نمایش اعداد در سیستم های كد گذاری

پایان نامه و پروژه ارشد تبرید خورشیدی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام