عوامل دین گریزی افراد جامعه عوامل دین گریزی افراد جامعه

دسته : معارف اسلامی

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 42 KB

تعداد صفحات : 24

بازدیدها : 319

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

عوامل دین گریزی افراد جامعه

دانلود تحقیق عوامل دین گریزی افراد جامعه

بصورت فایل ورد قابل ویرایش و آماده ارائه

عوامل دین گریزی افراد جامعه

عامل اول : با استفاده از یک لفظ ممل دینی که در روز زیاد با آن سر و کار داریم مثل نماز ، حجاب و نگاه به نامحرم که خیلی اگر ذکر شود خسته کننده است و افرادی که به آن ها تلقین می شود زده می شوند همان طور که طبیعت یک انسان خلاف یک جهت قضیه را دوست دارد و این تلقین ترک باعث ترک آن عمل می شود مثال اگر به یک دختر خانمی که از اول کودکی تا سن 18 سالگی خیلی تلقین کنند خانم حجابت رو خانم..... این دختر اون حس تنوع طلبی اش فعال می شود و این حالت رو تغییر می دهد و می شود بی حجاب.

و از حجاب حالش بهم می خورد این توصیه به افراد دین دار است زیاد تلقین نکنید. و یا نماز یک دانش آموز از موقع ای که به مدرسه می رود همه می گویند نهاز ، روی دیوارهای مدرسه نماز ، درس نماز، نماز، نماز آنقدر تلقین می شود که دیگر حالش از نماز به هم می خورد بگذاریم تشنه باشند مثل یک تشنه ای که به آب نیاز داشته باشد شخص تشنه سراغ آب می رود یا آب نزد او می آید؟

عامل دوم : عامل دوم این است که که بگذاریم شخص نظر دهد در اموری که گناه محسوب می شوند بگذاریم حرف و نظر خودش را بگوید خالی شود نه با جمله حرام است برخورد کنیم. مثال یک دختر خانمی که به مادر خود می گوید من می توانم با این آقا پسر رابطه دوستانه ای برقرار کنم شما با دین با آن برخورد نکنید . خودش میداند که اشکال شرعی دارد چرا می گویید حرام است و در ذوق آن می زنید.

این چنین جواب دهید: که به نظر تو یک دختر باید رابطه برقرار کند آیا نیاز داری؟ تو این رابطه هایی که ایجاد می شود رو تحلیل کردی از هر لحاظ جامعه ، خانواده و .... بعد سراغ دین بروید، بگذارید حرف بزند . زود با آن به وسیله ی دین برخورد نکنید. حرف هایی که قرار است به او بزنیم خودش بلد است ایشان سوال کرده که خودش را خالی کند،

استاد: می گوید من سر کلاس دانشگاه بودم یک خانمی اعتراض کرد گفت چرا خانم ها نمی توانند خواستگاری بروند ؟ ایشون میگه : گفتم خب خیلی خوبه . شما چه حسی پیدا می کنید اگر بروید خواستگاری؟ گفت یعنی بریم؟ استاد: بله چه اشکالی داره .استاد می گوید گفتم بد نیست این رو هم تجربه کنید خوبه. استاد گفت کم کم صحبت کردیم دختره گفت البته نه توی همه موارد دختره بره خواستگاری استاد: کمی که فکر کرد دید بابا این سوال بی ربطی است. بگذارید دو کلمه حرف خودش را بزند سوال که می کند بعد تو بیای جواب بدی . بعد برمیگرده میگه این استاد نامرده همه چی بلده هر چی بگم جواب منو میده دیگه حرف نمی زند. وقتی که حرفش رو نزد با من ارتباط برقرار نمی کند. وقتی با من ارتباط برقرار نکرد من هم با اون ارتباط برقرار نمی کنم . اگه بخوای از اول جواب یکی رو بدی دیگه نمی آید سوال کند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق آموزه آزادی در مبانی دینی

احترام به پدر و مادر در اسلام

کسب مال حلال و دوری از حرام

وحی و انواع آن

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام